Home Aktuale Reagon Shefket Musliu ndaj bastijses të shtëpisë së nënkryetarit të OVL-së, Tefik...

Reagon Shefket Musliu ndaj bastijses të shtëpisë së nënkryetarit të OVL-së, Tefik Abazi

205
0
SHARE

Me shqetësim mora lajmin për bastisjen e shtëpisë së nënkryetarit të OVL-së, Tefik Abazi. Qasja primitive e shantazhuese ndaj ish ushtarëve të UÇPMB-së, po vazhdon të shprehet nga sistemi qendror i Sërbisë. Ushtria Çlirimtare për Preshevë, Medvegjë dhe Bujanoc ishte e pastër si loti, sepse ajo përbëhej nga bijtë më të mirë të Kosovës Lindore, një ndër ta ishte dhe Tefiku. Mbështes reagimin e OVL-së, për rastin në fjalë, dhe i bëj thirrje për qetësi e maturi. Në këtë moment historik i bëj thirrje shqiptarëve të qëndrojnë krah për krah me njëri-tjetrin. Bashkë deri në bashkimin me trungun tonë natyral.

Shefket Musliu- ish komandant i UÇPMB-së.