Home Aktuale Ramiz Kelmendi: I kthehem politikës, nëse i pranojnë idetë e mija

Ramiz Kelmendi: I kthehem politikës, nëse i pranojnë idetë e mija

102
0
SHARE

Ish deputeti i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), afaristi i mirënjohur Ramiz Kelmendi, nuk e ka përjashtuar mundësinë që të bëhet pjesë e ndonjë subjekti tjetër politik.

Në një prononcim për Telegrafin, ai ka thënë se momentalisht është duke bërë një pauzë meqë, sipas tij, angazhimi i deritanishëm politik nuk ka qenë aq i lehtë.

I pyetur se cilat janë arsyet e largimit nga Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës e Ramush Haradinajt, ai nuk ka dashur të japë përgjigje.

“I kam vënë pikë kësaj teme. Besoj se mjaftojnë ato që i kam thënë deri më tani”, ka thënë ai, duke shtuar se në politikë “do të hyjë vetëm nëse i jepet mundësia për të kontribuar në rritjen ekonomike dhe shtimin e vendeve të punës”.

Kelmendi të mërkurën, pasi është shpërndarë Kuvendi i Kosovës, ka dhënë dorëheqje nga AAK-ja. “Karvanit” të largimeve i është bashkuar edhe Afrim Kasolli i Lëvizjes Vetëvendosje, i cili është larguar nga kjo parti po në të njëjtën ditë. /Telegrafi/