Home Aktuale Qeveria serbe, serbëve të Kosovës: Dilni në zgjedhje, pengojeni pavarësinë

Qeveria serbe, serbëve të Kosovës: Dilni në zgjedhje, pengojeni pavarësinë

113
0
SHARE

Qeveria e Serbisë ka kërkuar nga serbët e Kosovës që të dalin në zgjedhjet parlamentare të 8 qershorit.

Sipas një kumtese për shtyp, për Serbinë është me rëndësi që të “fitojnë sa më shumë deputetë”, me qëllim të formimit të Asociacionit të komunave serbe dhe të pengimit të, siç thuhet, “promovimit të dhe zbatimit të politikës së shpalljes së njëanshme të pavarësisë së Kosovës”! /Telegrafi/