Home Aktuale PVD cakton listën për deputetë republikan

PVD cakton listën për deputetë republikan

41
0
SHARE

Partia për Veprim Demokratik (PVD) ka përcaktuar listën e kandidatëve për deputetë republikan  ku dhe ka  konfirmuar pjesëmarrjen në zgjedhjet parlamentare të 24 prillit.

  Lista e PVD-së për zgjedhje parlamentare do të pwrbwhet me   tre kandidatë. Bartëse e listës do të jetë Ardita Sinani, kryetare e degws sw  PVD-së në Preshevë.

Kandidati numër një në listë do të jetë, Fatmir Hasani, nga Bujanoci ,  profesori i kimisë  ish  , e dyta në listë do të jetë Ardita SInani, dhe me numër  tre do të jetë Driton Rexhepi, jurist nga Tërnoci.