Home Aktuale Propozimi i Daçiqit për shkëmbim teritoresh është vetëm mendim i tij personal

Propozimi i Daçiqit për shkëmbim teritoresh është vetëm mendim i tij personal

156
0
SHARE

Drejtori i zyrës së qeverisë Serbe në Kosovë Marko Gjuriq ka deklaruar se propozimi i ministrit të punëve të brendshme të Serbisë Ivica Daçiq që të ndahet Kosova është vetëm “mendim personal” si dhe propozim i një diplomati rus për shkëmbim teritoresh ndërmjet Serbisë dhe Kosovës.

“Këto propozime kanë qenë mendime personale dhe si të tilla do ti trajtojmë” ka thënë Gjuriq për “Veçrnje Novosti”.