Home Aktuale Presidenti i Republikës së Kosovës Hashim Thaçi ka ngushëlluar familjen e të...

Presidenti i Republikës së Kosovës Hashim Thaçi ka ngushëlluar familjen e të ndjerit Jonuz Musliu

177
0
SHARE

Presidenti i Republikës së Kosovës Hashim Thaçi ka ngushëlluar familjen e të ndjerit Jonuz Musliu, kryetar i KNSH-së, LPD-së dhe kryetar i Kuvendit të Komunës së Bujanocit, përmesnjë letre të publikuar në rrjetin social Facebook ku thuhet:

Me dhembje mora lajmin për vdekjen veprimtarit të shquar Jonuz Musliu, kryetar i Këshillit Nacional të Shqiptarëve të Luginës së Preshevës.

 

Jonuz Musliu dha një kontribut të vazhdueshëm për avancimin e të drejtave politike dhe kombëtare të shqiptarëve të Luginës së Preshevës.

Jonuz Musliu po ashtu dha kontribut në procesin e çlirimit të Kosovës.

Ngushëllimet më të sinqerta familjes Musliu. HTH