Home Aktuale Presheva në ZI – i jepet lamtumira e fundit tre anëtarëve të...

Presheva në ZI – i jepet lamtumira e fundit tre anëtarëve të familjes Hamidi(video)

263
0
SHARE

Ditën e martë tre familjarët nga Presheva kishin marrë rrugën për në Tiranë, rrugë kjo e cila do të ishte pa kthim.Dita e martë ora 15:00 Presheva do të biente në zi pasi në aksin Kukës-Morinë aksidenti ishte fatal për kryefamiljarin Bemkim Hamidi, bashkëshorten Zymyhanen dhe vajzën 15 vjeçare Emrushe Hamidi.

Lajmi i publikuar në media shokoi familjarët miqët dhe qytetarët e Preshevës e më gjërë, ndërkaq sot mijëra qytetarë kufomat e famijes Hamidi I kanë përcjellur për në varrezat e qytetit.

 

[youtube url=”   https://www.youtube.com/watch?v=_qFnRIwOQMA&feature=share    ” width=”560″ height=”315″]

 

Video nga RTV “Presheva”