Home LAJME Plaçkitet me kallash posta në Gjakovë

Plaçkitet me kallash posta në Gjakovë

156
0
SHARE

Në rrugën “ Nëna Terezë ” në Gjakovë , në zyren postës dy persona te maskuar , nën kërcnimin e armës automatike AK-47  kishin kryer grabitje të armatosur. 

“Të dyshuarit , në momentin kur viktima shtetasi shqiptar i Kosovës B.H. (1961) ishte në vendin e tij të punës në zyren e PTT –ës nr.5, aty kishin hyrë dy persona të maskuar dhe nën kërcnim të armës automatike AK-47 i kishin marrë rreth 300 euro,një telefon “Samsung”,si dhe kartela mbushëse të telofinisë “vala” 20×3 euro, 20×5 euro,17×10 euro,dhe menjëherë të dyshuarit ishin larguar në drejtim të pa njohur” ka njoftuar policia.

Policia më tej ka njoftuar se është vën në kërkim për kapjen e të dyshuarve të mundshëm të ketij rasti

LEAVE A REPLY