Home Aktuale Piktori Xhevdet Dulaj me punimin e tij uron...

Piktori Xhevdet Dulaj me punimin e tij uron Festën e Flamurit

275
0
SHARE

Piktori dhe artisti Xhevdet Dula pëmes një punimi të tij të cilin e ka postuar në facebook ka uruar festën e flamurit 28 nëntorin.
Profesori i artit ne shkollën e mesme”Sezai Surroi” në Bujanoc me rastin e festës së 28 nëntorit ka punuar flamurin kombëtar shqiptar e të ciilin punim e ka postur në facebook së bashku me një shkrim GEZUAR FESTEN E FLAMURIT !!

Piktori  Xhevdet Dulaj-Deni   i ka thënë Lugina Press se pikërisht   kjo vepër i  është  kushtuar Vlorës në  verzionin tim krijues. /Lugina Press/