Home Aktuale Përkujtohet dëshmori Besim Faiku

Përkujtohet dëshmori Besim Faiku

139
0
SHARE

Me rastin e 14 vjetorit të rënies heroike të dëshmorit të kombit Besim Faiku, sot në mënyr të organizuar u bënë homazhe tek varri i të ndjerit dhe u vënë kurora lulesh në vendin e tij të lindjes në Tërrnoc.

Përvjetorin e 14 sot e përkujtuan përpos familjes së tij, qytetarë të tjer si dhe bashkësia lokale e fshatit Tërnoc, të cilët me pjesmarrjen e tyre nderuan gjakun e dëshmorit por njëherit edhe familjen e të ndjerit. Edhe pse ishin moment pikëllimi humbja e të birit apo dëshmorit Besim Faiku, babain e tij e bënte të ndjehet krenar që pati një trim siç ishte Besimi dhe gjithsesi me ktë rast ai falemnderoi të gjith të pranishmit por edhe ata të cilët nuk patën mundësi të jenë prezent.