Home Aktuale Partia Demokratike dorëzoi listën zgjedhore për zgjedhjet lokale 2016

Partia Demokratike dorëzoi listën zgjedhore për zgjedhjet lokale 2016

158
0
SHARE

Partia Demokratike gjatë ditës së sotme brenda pesë orëve ka arritur ti grumbulloj 1819 nënshkrime për dorëzmin e listës zgjdhore për zgjedhjet lokale 2016.

12494912_1039542059444947_7205886381597875448_n

Partia Demokratike pas grumbullimit të 1819 nënshkrimeve në afat rekord për vetëm pesë orë dhe pas përfundimit të procedurave të parapara me ligj, sonte më datë 10.03.2016 në ora 22:50 dorëzoi listën zgjedhore si partia e parë pranë Komisionit Komunal Zgjedhor thuhet në njoftimin e Partisë  Demokratike.

10547467_1039542129444940_342535996174357852_n

Ndërkohë në një prononcim për Lugina Press, kryetari i Partisë Demokratike, njëherit kryetar i Bujanocit  Nagip Arifi ëshë shprehur se kjo dëshmon që PD, ka përkrahjen e popullatës shqiptare se jemi në rrugë të drejtë dhe të mbarë. Arifi po ashtu ka falënderuar të gjithë ata që përkrahën listën e Partisë Demokratike ./Lugina Press/