Home LAJME Parashikimi i motit: Nesër mund të bie shi në kosovë dhe Luginë

Parashikimi i motit: Nesër mund të bie shi në kosovë dhe Luginë

124
0
SHARE

Sot mbi vendin tonë mbajti mot me diell dhe vranësira të shpërndara. Temperatura më e ulët u shënua -3C, kurse më e larta e ditës ka arritur në 14C. Ka fryer erë nga veriu dhe verilindja me shpejtësi 1 deri 2m/s

Parashikimi i motit për nesër dhe ditët në vijim

Për nesër parashihet të mbajë mot kryesisht i vranët, vranësirat pasdite mund të shoqërohen edhe me riga të dobëta shiu. Temperatura më e ulët do të luhatet nga 3C në 5C, kurse më e larta e ditës do të arrijë në 12C celsius. Do të fryej erë nga jugu dhe juglindja. Fundjava do të karakterizohet me mot të vranët dhe me reshje shiu.koha

LEAVE A REPLY