Home Aktuale Parashikimi i motit gjatë gjith javes në lugin

Parashikimi i motit gjatë gjith javes në lugin

78
0
SHARE

Sot mbi vendin tonë mbajti mot me diell dhe vranësira të shpërndara. Temperatura më e ulët u shënua -3C, kurse më e larta e ditës ka arritur në 11C. Ka fryer erë nga veriu dhe verilindja me shpejtësi 1 deri 2m/s

Parashikimi i motit për nesër dhe ditët në vijim

Për nesër parashihet të mbajë mot kryesisht me diell,  Temperatura më e ulët do të luhatet nga 7C në 12C, kurse më e larta e ditës do të arrijë në 16C celsius. Do të fryej erë nga jugu dhe juglindja. Fundjava pas te martes do të karakterizohet me mot të vranët dhe me reshje shiu.

kohaa