Home Aktuale OVL e UÇPMB -së në Bujanoc do të...

OVL e UÇPMB -së në Bujanoc do të përkujtoj Sherif Junuzi dhe Enver Bajrami

7
0
SHARE

Organizata e Veteranëve të Luftës të UÇPMB -së në Bujanoc ka organizuar aktivitete për nder të dëshmorëve të kombit Sherif Junuzi dhe Enver Bajrami.

Me këtë rast OVL e UÇPMB fton qytetarët e komunës së Bujanocit që me datë 21 04 2014 të jenë pjesë e aktiviteteve që do të zhvillohen për nderë të dëshmorëve të kombit Sherif Junuzi dhe Enver Bajrami .Duke filluar në ora 12.00 në xhaminë e fshatit Breznicë dhe vazhduar me aktivitete të tjera .Në kohën e duhur dalin në skenë edhe njerzit e duhur siç ishin dëshmorët Sherif Junuzi dhe Enver Bajrami që dhanë jetën që populli i komunave Bujanoc,Preshevë,dhe Medvegjë të jetojë i lirë.Prandaj prezenca juaj nderon ata dhe familjet e tyre.Ju falemderit, thuhet në njoftimin e OVL-së të UÇPMB -së./Lugina Press/