Home Aktuale OVL e UÇPMB-së do të hap ekspozitën me fotografi nga...

OVL e UÇPMB-së do të hap ekspozitën me fotografi nga dëshmorët e kombit nga të gjitha trojet shqiptare

117
0
SHARE

Oganizata e Veteranëve të Luftës së Ushtrisë Clirimtare për Preshevë Medvegjë dhe Bujanoc, aktivitetin tradicional vjetorë për përkujtimin e vlerave të luftës së UCPMB- së, e fillon më 05. maj, 2015, ditës së dëshmorëve të kombit në mbarë trojet autoktone shqiptare.
Me këtë rast do të hapet ekspozita me fotografi nga dëshmorët e kombit nga të gjitha trojet shqiptare.
Skema programore do të begatohet më ekspozitën me fotografi nga dëshmorët e kombit nga të gjitha trojet shqiptare e cila do të qëndroj e hapur nga 05 maj, deri më 14 maj, 2015, ne Shtëpinë e Kulturës “Abdulla Krashnica” në Preshevë.
OVL-UÇPMB ,ftojm të gjithë familjaret, Dëshmorve ,Veteranet e Lufës,instucionet lokale,partit Politike Organizatat të dalur nga luftrat ,Shoqatat ,Drejtorit Arsimore, Bashkësit Islame ,Bashkësit Lokale dhe gjithë qytetarët e Kosovës lidore si dhe miqë ,veprimtarë Atëdhetarë nge gjitha trojet Autoktone Shqiptare
Prezenca e juaj në aktivitetet e OVL UCPMB – së e nderon idealin dhe sakrificën e dëshmorëve të kombit, thuhet në njoftim e OVL-së të UCPMB-së të nënshkruar ga kryetari i saj Nazmi Hajredini/Lugina Press/

10424305_1820366024856298_7457973534797303805_n