Home LAJME Orari i ndeshjeve “Brazil 2014”

Orari i ndeshjeve “Brazil 2014”

119
0
SHARE

Kampionati botëror në Brazil do të filloj me ndeshjen Brazil-Kroaci, të enjten me fillim prej orës 22:00. Ndeshjet që luhen në mesnatë me qëllim i kemi lënë në ditën kur do t’i ndiqni edhe dy ndeshjet e mëhershme. Ky është itenerari për botërorin sipas kohës sonë.

 

 

1. Xhiro e parë:

12.06. E enjte

22.00 Brazili – Kroacia (grupi A)

13.06. E premte 
18.00 Meksiko – Kameruni (grupi A)
21.00 Spanja – Holanda (grupi  B)
*Në mesnatë: Kili (Çile) – Australia (grupi B)

14.06. E shtunë
18.00 Kolumbia – Greqia (grupi  C)
21.00 Uruguaji – Kostarika (grupi  D)
* Në mesnatë: Angli – Itali (grupi  D)
* Në 3 të mengjesit: Bregu i Fildishtë – Japoni (grupi C)

15.06. E dielë
18.00 Zvicrra  – Ekuadori (grupi E)
21.00 Franca – Hondurasi (grupi  E)
*Në mesnatë: Argjentina – B e H (grupi  F)

16.06. E hënë
18.00 Gjermani – Portugali (grupi  G)
21.00 Iran – Nigeri (grupi F)
* Në mesnatë: Gana – SHBA (grupi  G)

17.06. E martë 
18.00 Belgjika  – Algjeria  (grupi  H)
21.00 Brazili – Meksiko (grupi  A)
* Në mesnatë: Rusia – Korea (grupi H)

2. Xhiro e dytë :

18.06. E mërekurë
18.00 Australi – Holandë (grupi  B)
21.00 Spanja –  Kili (Çile) (grupi  B)
* Në mesnatë: Kroacia  – Kameruni (grupi A)

19.06. E enjte
18.00 Kolumbi – Bregu i Fildishtë  (grupi  C)

21.00 Uruguaj – Angli (grupi D)
* Në mesnatë: Japoni – Greqi (grupi C)

20.06. E premte
18.00 Italia – Kostarika (grupi D)
21.00 Zvicrra – Franca (grupi  E)
* Në mesnatë: Hondurasi – Ekuadori (grupi  E)
21.06 E shtunë 
18.00 Argjentina – Irani (grupi  F)
21.00 Gjermania  – Gana (grupi  G)
* Në mesnatë:  Nigeria – B e H (grupi  F)

22.06. E dielë 
18.00 Belgjika  – Rusia (grupi H)
21.00 Korea – Algjeria (grupi H)
* Në mesnatë: SHBA – Portugali (grupi  G)

* zyrtarisht janë me një ditë vonesë

3. Xhiro e tretë:

23.06. E hënë
18.00 Holanda  – Kili (Çile) (grupi  B)
18.00 Australia – Spanja (grupi  B)
22.00 Kroacia  – Meksiko (grupi  A)
22.00 Brazili – Kameruni (grupi A)

24.06. E martë 
18.00 Italia – Uruguaji (grupi  D)
18.00 Kostarika – Anglia (grupi  D)
22.00 Japonia  – Kolumbia (grupi  C)
22.00 Greqia – Bregu i Fildishtë (grupi C)

25.06. E  mërkurë 
18.00 Nigeria – Argjentina (grupi F)
18.00 B e H – Irani (grupi F)
22.00 Ekuadori – Franca (grupi  E)
22.00 Hondurasi  – Zvicrra (grupi  E)

26.06. E enjte
18.00 SHBA – Gjermani (grupi G)
18.00 Portugali – Gana (grupi  G)
22.00 Korea – Belgjika (grupi H)
22.00 Algjeria – Rusia (grupi H)

1/8 e finales:

28.06. E shtunë
18.00 1A – 2B
22.00 1C – 2D

29.06. E dielë
18.00 1B – 2A
22.00 1D – 2C

30.06. E hënë
18.00 1E – 2F
22.00 1G – 2H

01.07. E martë
18.00 1F – 2E
22.00 1H – 2G

Çerekfinalet:

04.07. E premte
18.00 ?
22.00 ?

05.07. E shtunë
18.00 ?
22.00 ?

Gjysëmfinale:

08.07. E martë
22.00 ?

09.07. E mërkurë
22.00 ?

Finale

13.07. E dielë
22.00?