Home LAJME Nga shtatori i këtij viti “Air Serbia” nis fluturimet Tiranë-Beograd

Nga shtatori i këtij viti “Air Serbia” nis fluturimet Tiranë-Beograd

183
0
SHARE

Sipas mediave kosovare kompania ajrore “Air Serbia” ka njoftuar sot se nga 23 shtatori do të lëshojë në qarkullim linjën e re ndërmjet Beogradit dhe Tiranës. Kjo linjë do të funksionoi tri herë në javë.
 
Fluturimet ndërmjet Beogradit dhe Tiranës do të jenë tre herë në javë të martën, të enjten dhe të dielën, me aeroplan të tipit ATR-72.
 
Drejtori i përgjithshëm i “Air Serbia”, Dane Kondiç ka deklaruar se futja e linjës për Tiranë paraqet “zgjerim shumë të rëndësishëm në rrjetin rajonal të aviokompanisë kombëtare serbe” 

LEAVE A REPLY