Home MAGAZINA Nga një “Miss” në doktoreshë, shikoni si duket bukuroshja Arta Kamberi në...

Nga një “Miss” në doktoreshë, shikoni si duket bukuroshja Arta Kamberi në uniformën e bardhë (Foto)

246
0
SHARE

Bukuroshja preshevare Arta Kamberi e niohur si “Miss Kosova” në vitin 2008, e cila përfaqësoi bukurinë shqiptare, sot përfaqëson në një lëmi tjetër .

Tani më Kamberi përfaqëson titullin e një doktoreshe e zoja, e bukur, plot sharm, është kjo vajza që permton shumë në profesionin e saj tashmë të ri, mjeksinë.

Menjëherë pas diplomimit bukuroshja shqiptare po shijon astmosferën festive si një femër beqare në vendet e Europës, si në Gjermani e Zvicër , vende këto që në të ardhmen do e ushtrojë profesionin e saj, dhe do e përfaqësojë femrën e sukseshme shqiptare në viset e huaja.

Në vazhdim ju sjellim disa fotografi të reja të bukuroshes, tashmë doktoreshës Arta Kamberi, veshur në uniformën e bardhë.