Home Aktuale Nga nesër gjithë java me shi!

Nga nesër gjithë java me shi!

35
0
SHARE

E gjithë kjo javë do të jetë me shi. Sasia e rreshjeve do të kulmojë pikërisht këtë jave cilat e pershendesin veren dhe ditet e nxehta, të cilat ditet e fundit zakonisht ka qenë një festë me diell. fundjavë do të kthehet moti i thatë, por me temperatura më të ulta që do të shkojnë deri në 17 gradë celsius në  vendin tonë.
ddddddddddaaa
“Shirat më të dendur do jenë kryesisht në pjesën e dytë të datës dy shtator dhe 3  do të jetë kryesisht me vranësira  dhe shira në të gjithë vendin.Ndërsa nesër paradite do te ketë diell ë pjesën  e dytë gjatë pasdites së datës 1shtator , do të fillojn shirat deri të Shtunen. Ndërsa fundjava do të sjellë përmirësim të motit, largim të reshjeve dhe kthjellime në të gjithë territorin. 

Shtatori  do të fillon me mot të lagësht,  ndërkaq dhe muaji tetorit do të karakterizojnë  duke ju shtuar uljet e temperaturave dhe rreshje te reja./LuginaPress.com/