Home Aktuale Nexhat Behluli vëzhgues në zgjedhjet presidenciale në Maqedoninë e Veriut

Nexhat Behluli vëzhgues në zgjedhjet presidenciale në Maqedoninë e Veriut

81
0
SHARE

Zgjedhjet presidencaile në Maqedoninë e Veriut do të mbahen më 21 prill

Partitë e koalicionit qeverisës kanë zgjedhur Stevo Pendarovskin si kandidat për president të Maqedonisë së Veriut për zgjedhjet që do të mbahen më 21 prill.

Opozita shqiptare Aleanca për Shqiptarët dhe BESA në zgjedhjet presidenciale do të garojë me kandidatin Blerim Reka, profesor universitar dhe ish-ambasador i Maqedonisë së Veriut në NATO.”Kandidatura e Blerim Rekës është serioze për president të Maqedonisë së Veriut.

Në mesin e shum vëzhguesëve në zgjedhjet presidenciale është çertifikuar edhe presidenti i kompanisë mediale”Spektri” nga Bujanoci, Nexhat Behluli.

Këtë e ka bërë publike edhe vet Behluli në facebook.