Home Aktuale Nesër kujtohen të dëbuarit nga Medvegja, Bujanoci e Presheva

Nesër kujtohen të dëbuarit nga Medvegja, Bujanoci e Presheva

30
0
SHARE

Nesër në Prishtinë do të kujtohen të dëbuarit, zhvendosurit dhe të shpërngulurit nga Medvegja, Bujanoci dhe Presheva.

Në një njoftim për media, bëhet e ditur se nesër në Prishtinë duke filluar nga ora 11:00 do të mbahet një tribunë publike.

Tribuna do të mbahet në selinë e Shoqatës së Ish-burgosurve politikë në Prishtinë.