Home Aktuale Nesër fillon epopeja e ish UÇPMB-së – ZO Bujanoc

Nesër fillon epopeja e ish UÇPMB-së – ZO Bujanoc

124
0
SHARE

Njoftohen qytetarët e Luginës së Preshevës se OVL e UÇPMB-së dega në Bujanoc organizon manifestimin “EPOPEJA E UÇPMB-së – ZO BUJANOC”.

Manifestimi do të mbahet më 22 dhe 23 nëntor 2014.

Të shtunën,më 22 nëntor 2014 do të bëhen homazhe në varrezat e dëshmorëve duke filluar nga fshati Dobrosin në ora 10,00.Ndërkaq,të dielën më 23 nëntor 2014,në ora 13,00 në sallën e shtëpisë së kulturës në Bujanoc do të mbahet akademi përkujtimore.

Ftohen ish luftëtarët e UÇPMB-së,familjarët e dëshmorëve,invalidët e luftës si dhe të gjithë qytetarët e trevës sonë që të jenë pjesë e këtij manifestimi jubilar në mënyrë që me dinjitet ta mdhështojmë epopenë tone të lavdishme me moton:”DUAM UNITET EDHE NE BETEJAT TONA NE PAQE”.