Home Aktuale Në Turi përurohet rregullimi i shtratit të përroit

Në Turi përurohet rregullimi i shtratit të përroit

391
0
SHARE

Në përurimin e përfundimit të punimeve në rregullimin e shtratit të përroit në fshatin Turi.

Bashkëbisedim dhe pritje e ngrohtë nga banorët e fshatit.

Diaspora e fshatit ka marë përsipër rregullimin e parkut ndërsa Komuna e Bujanocit është afër përfundimit të asfaltimit të rrugës qarkore Turi – Lluçan.

Turia po bëhet vendbanim i kompletuar me kushte shumë më të mira për zhvillimin e jetës së përditshme ka shkruar në profilin e tij në facebook kryetari i komunës së Bujanocit Shaip Kamberi./Lugina Press/