Home Aktuale Ndërron jetë Rexhep Nuhiu nga Çukarka e Preshevës,imami i parë i xhamisë...

Ndërron jetë Rexhep Nuhiu nga Çukarka e Preshevës,imami i parë i xhamisë së Flumsit në Zvicër

171
0
SHARE

Në orët e pas ditës së sotme ka ndërruar jetë hoxhë Rexhep Nuhiu i cili shërbeu për 17  vite si imam i xhamisë së Flumsit në Zvicër.

Hoxhë Rexhep Nuhiu është nga fshati Çukark i komunës së Preshevës por që jetonte në Zvicër. I ndjeri ishte themeluesi dhe imami i parë në xhamisë Flumsit.

Namazi i xhenazëz falët nesër me datën 26.10.2017 ora 09:30, te xhamija e Flumsit.

Ndërkaq kufoma e të ndjerit  pritet të arrijë në vendlindjen e tij ditën e premte

Me këtë rast i shprehim ngushëllime familjes së tij.

Lusim Allahun xh.sh ta shpërblen me xhenet.