Home Aktuale Ndërroi jetë profesor Isa Bajçinca

Ndërroi jetë profesor Isa Bajçinca

226
0
SHARE

Ka ndërruar jetë profesori i mirënjohur, Isa Bajçinca. Lajmin për vdekjen e tij e ka bërë publik familja e profesorit Bajçinca.

“Me pikëllim të thellë njoftojmë farefisin, miqtë, dashamirët dhe kolegët se sot, me datë 29 dhjetor 2015, ndërroi jetë Prof. Iisa Bajçinca (1940)”, thuhet në njoftim.

Sipas njoftimit të familjes, nesër (30 dhjetor)në orën 12:00, në Fakultetin e Filologjisë në Universitetin e Prishtinës do të mbahet mbledhje komemoratove. Ndërsa varrimi i profesor Bajincës bëhet nesër në orën 15:30, në fshatin Bardh i Madh të Fushë Kosovës.