Home Aktuale Moti dhe Parashikimi Për ditët në Vijim

Moti dhe Parashikimi Për ditët në Vijim

113
0
SHARE

Mbi vendin tonë nesër pritet të mbajë mot me diell dhe vranësira të cilat në pjesën e dytë të ditës vende-vende mund të shoqërohen me riga shiu.

Temperatura minimale do të luhaten nga 15C deri 18C , kurse maksimalet e ditës do të arrijnë në 24C. Do te fryj erë nga veriu dhe veri-perëndimi drejtimesh të ndryshme me shpejtësi 1-4m/s.

Ndërkohë sipas Institutit Hidrometeorologjik të Lugines dhe Kosoves  e diella dhe e hëne do te kemi rritje te temperaturave  ,kurse nga e marte prap  me mot jo stabil, me diell dhe vranësira të dendura të cilat kohe pas kohe  do të shoqërohen me riga shiu/LuginaPress.com111111111111111

 

LEAVE A REPLY