Home Aktuale Morgan Freeman: Melodia më e bukur në botë është Ezani (Video)

Morgan Freeman: Melodia më e bukur në botë është Ezani (Video)

200
0
SHARE

Aktori, Morgan Freeman,  ishte në vizitë në një xhami ku edhe beri xhirimet  e dokumentarit  “History of God” (“Historia e Zotit”) për National Geographic.

Kjo gjë ka bërë që ai të dëgjoj edhe thirrjen për faljen e namazit dhe melodia e Ezanit e ka mrekulluar, shkruan lajmi.net

Freeman pas kësaj është interesuar edhe për formën se si ka rrjedh Ezani dhe ku e ka origjinën./lajmi.net

 

[youtube url=”  https://www.youtube.com/watch?v=t0UwDjMPdk0   ” width=”560″ height=”315″]