Home Aktuale Miting solidariteti në Preshevë për përkrahjen e Erdoganit /foto/

Miting solidariteti në Preshevë për përkrahjen e Erdoganit /foto/

6
0
SHARE

Një grup qytetarësh, të panjohur, nga Presheva të mërkurën do të tubohen në shtëpinë e kulturës “Abdullah Krashnica” në Preshevë për të përkrahur Republikën e Turqisë me rastin e tentim puçit për ta rrëzuar kryeterin Recep Tayip Erdogan.

“Vetëm populli e përcakton fundin” dhe “Lugina të mbështet” janë mesazhet që do të i përcillen në këtë miting të quajtur i “solidaritetit” do të filloj ditën e mërkurë me datë 27 korrik në ora 17:30.

Me këtë rast do të paraqiten dy pano dhe janë prodhuar fanella me fotografinë e Erdoganit./Lugina Press/

Erdogan-02 Erdogan-03