Home Aktuale Ministria e Arsimit e Shqipërisë prioritet studentët e Luginës

Ministria e Arsimit e Shqipërisë prioritet studentët e Luginës

169
0
SHARE

Kryetari i Bujanocit dhe Preshevës Nagip Arifi e Ragmi Mustafa kanë qëndruar sot ambientet e ministrisë së arsimit të Shqipërisë.

Me këtë rast ata i kanë i kanë dorëzuar sot ministres së arsimit të Republikës së Shqipërisë Lindita Nikolla. kërkesën për kuotën për studentët e Luginës,

 Në takimin e zhvilluar në ministrinë së arsimit,ministresha Lindita Nikolla i ka premtuar Arifit e Mustafës se kërkesa e tyre do të jetë prioritet për ministrinë e arsimit sa i përket kuotës për studentët e Luginës së Preshevës për vitin akademik 2014/2015. Në kërkesë përfshihen 198 studentë nga Presheva, 185 nga Bujanoci dhe 57 nga Medvegja./Lugina Press/

LEAVE A REPLY