Home LAJME Microsoft lanson tabletin Surface Go me çmim prej 399 dollarëve (Video)

Microsoft lanson tabletin Surface Go me çmim prej 399 dollarëve (Video)

208
0
SHARE

Microsoft ka prezantuar një pajisje të re Surface, të quajtur: The Surface Go.

Kompania synon përdoruesit e Apple iPad dhe përdoruesit e Chromebook me këtë pajisje që fillon në 399 dollarë. Është një tabletë me prekje prej 10 inç që në shikim të parë duket si një Surface Pro ose Surface 4 më i vogël, por Microsoft insistoi në materialet e tyre të marketingut që ka ri-dizajnuar madhësinë, peshën, dizajnin dhe më shumë, në mënyrë që të bëjnë atë më të lëvizshëm dhe miqësor për të gjithë llojet e njerëzve që punojnë në lëvizje.

Sa i përket specifikimeve, pajisja përmban një procesor Intel Pentium Gold, 4GB RAM dhe 64GB hapësirë ruajtjeje eMMC. Ka një model tjetër Surface Go në dispozicion, megjithatë, në 8GB RAM me 128GB SSD për 549 dollarë. Të dy modelet punojnë me Surface Pen $ 99, dhe ato vijnë me një port USB-C (jo Thunderbolt), një port Surface Connect dhe një vend të caktuar për zgjerimin e kartelës mikro SD.

[youtube url=”   https://www.youtube.com/watch?v=krRRskzHWFE  ” width=”560″ height=”315″]