Home Aktuale Mbahet sot samiti i liderëve në Nju Jork, i ftuar edhe Mustafa

Mbahet sot samiti i liderëve në Nju Jork, i ftuar edhe Mustafa

181
0
SHARE
 Kryeministri i Kosovës Isa Mustafa, do të jetë sot i pranishëm në samitin e liderëve që do të mbahet në Nju Jork.

Këtë njoftim e ka dhënë vetë zyra e kryeministrit disa ditë para nisjes së delegacionit të Kosovës në Nju Jork.

Samiti do të mbahet në selinë e Kombeve të Bashkuara dhe në të do të diskutohet për të arriturat e shteteve në luftën kundër ISIS-it dhe ekstremizmit të dhunshëm.