Home LAJME Maqedoni: Sh.f ” Naim Frashëri” kthehet me tre medalje nga...

Maqedoni: Sh.f ” Naim Frashëri” kthehet me tre medalje nga garat shkollore të mundjes

143
0
SHARE

Gjate ditës së sotme, në qytetin e Radovishit të Maqedonisë,   janë mbajtur garat shkollore të mundjes.

 Me këtë rast nxënësit e  shkollës  fillore” Naim Frasheri” nga fshati  Studeniçan,  nga  Klubi i Mundjes (K.M) “Studeniçani”   janë kthyer me tre medalje.

  Avdi Jashari u shpall kampion republikan   në  kategorinë 38 kg  Arsim Beqiri në vend të  dytë  në kategorin  59 kg  dhe Metin Demiri në vendin e tretë  në kategorin deri në 32 kg./Lugina Press/