Home Aktuale Lugina feston(foto+video)

Lugina feston(foto+video)

254
0
SHARE

Pas informacionit për ndërprjen e ndeshjes së futbolllit në mes   Shqipërisë dhe Serbisë   për shkak të incidenteve, festa ka filluar në Luginë të Preshevës.

l
Festa përveç se në Preshevë e Bujanoc, ka vazhduar edhe në fshatin Tërnoc ku shum simpatizues të kombëtares shqiptare kishin ndaluar tek lapidari i Ridvan Qazimit, të cilët kanë festuar ndeshjen që lojtarët e kombëtares kanë treguar në fushë, ndërkohë kanë kënduar himnin kombëtar dhe kanë mbajtur një minut heshtje, portali informativ Lugina Press ju sjell atmosferën festive./Lugina Press/

 

[youtube url=”  https://www.youtube.com/watch?v=LwnLyp2vQgs&feature=autoshare    ” width=”560″ height=”315″]

 

DSCN7240  DSCN7246 DSCN7247 DSCN7249 DSCN7250 DSCN7252 DSCN7255 DSCN7259 DSCN7261 DSCN7262 DSCN7263 DSCN7264 DSCN7265 DSCN7269 l DSCN7230 DSCN7232 DSCN7235 DSCN7238     /Lugina Press/

 

VIDEO NE PERPUNIM