Home Aktuale Limaj e Ahmeti kryesues të delegacionit shtetëror për bisedimet me Serbinë

Limaj e Ahmeti kryesues të delegacionit shtetëror për bisedimet me Serbinë

97
0
SHARE

Kuvendi i Kosovës ka votuar projektrezolutën e PSD-së për dialogun si dhe delegacionin shtetëror.

Kësisoj, në krye të këtij delegacioni shtetëror do jenë Fatmir Limaj nga Nisma dhe Shpend Ahmeti nga PSD.

 

 

Ndërsa edhe partitë tjera do ta kenë nga një përfaqësues.

“Enver Hoxhaj, Avni Arifi, Behgjet Pacolli, Mahir Yagcilar, Dardan Gashi, një anëtar nga Shoqëria Civile dhe dy vende janë rezervuar për LDK-në e VV-në”.