Home Aktuale Lë Drenicën për luftën në Siri

Lë Drenicën për luftën në Siri

208
0
SHARE

Pjesëmarrja e shqiptarëve në konfliktin në Siri po merr përmasa edhe më të mëdha. Hysni Kabashi, një futbollist nga fshati Polac i komunës së Skënderajt, nuk është duke i sulumuar portat kundërshtare në futboll, por po sulmon ushtrinë e drejtuar nga Bashar al-Assad në Siri.

Kësisoj, ish-futbollisti i Drenicës prej muajsh ndodhet atje dhe tashmë ka ndyshuar edhe emrin në Ebu Sufjan,shkruan sport plus.

Me gjithë thirrjet e Insitucioneve shtetërore dhe paralajmërit për dënimë të ashpëra ndaj pjesëmarrjes në konflikte të armatosura jashtë shtetit, cdo ditë po raportohet për pjesëmarrje madhe tëtë shqiptarëvë ne luftën në Siri.