Home Aktuale Ky është talenti i ri nga Lugina në futbollin Belg(foto)

Ky është talenti i ri nga Lugina në futbollin Belg(foto)

371
0
SHARE

Granit Veseli  i lindur   në fshatin Corroticë të komunës së Preshevës por që jeton së bashku me familjen e tij në Bruksel të Belgjikës tashmë  po ecë drejtë suksesit të gjeneratës u14 .

15439991_10154336797044107_5338525491383877547_n

Granit Veseli një talent i ri shqiptar nga komuna e Preshevës    ka filluar të shkëlqejë në fushën e futbollit  duke u cilësuar  një talent i ri për futbollin Belg.

15356661_10154336796849107_5332833380353866411_n

Pas shumë sukseseve që kishte  dhe shumë herë  golashënuesi  dhe  cilësimit   lojtari më i mirë i vitit  në dy klubet e tij FC “Fores” dhe  Fc ” Jet Bruxsel”   , tani  më po shkon   drejtë suksesit të gjeneratës u14.

15420751_10154336798024107_8021338529049378210_n

Pas shtatë vietve qëndrim në shtetin e Belgjikës sot  një lojtarë kyqë për klubin “Bx Bruxel” .

t

Në vitin 2017-2018 do të jetë pjesë e Akademisë Tubiz në  Belgjikë, një akademi që formojë lojtarë të mëdhenjë si Hazard dhe shum ikona të tjera. Familja e talentit të ri  është  nga fshati Corroticë i komunës së Preshevës por që jetonë në Belgjikë /Lugina Press/