Home MAGAZINA Ky DJ fiton 66 miliona në vitë

Ky DJ fiton 66 miliona në vitë

169
0
SHARE

Calvin Harris është më i paguar dj në botë, për shkak se në 12 muajt nuk ka dështuar dhe   ka tejkaluar David guetton edhe  Tiesto. për të fituar £ 39.800.000 (66 milionë dollarë)

Scotsman Tridhjetëvjeçare arritur të fitojnë në një vit 20.000.000 $ më shumë se vitin e kaluar.

– Zgjerimi i muzikës valle është i dukshëm në tre vitet e fundit. Thjesht e gjeti veten në vendin e duhur në kohën e duhur – tha Calvin cili kohët e fundit u u nda  me këngëtaren Rita Ora.

Kjo para “së shpejti” Calvin lënë pas nga David Ghetto, ndërsa në vendin e tretë ishte pastë me 28.000.000 $, në sajë të qëndrimit në Ibiza.

– Për një kohë të gjatë për të bërë këtë punë. Kam marrë një ftesë për të kryer në Las Vegas.Oferta ishte e mirë – ai zbuloi se Calvin ishte përfituar financiarisht se shuma e parave.

Listën e Forbes ‘e DJ-ve më të paguar duket si ky:

1 Calvin Harris ($ 66.000.000)

2 David Guetta (30 milionë dollarë)

3 Tiesto (28 milionë dollarë)

3 Avicii (28 milionë dollarë)

5 Steve Aoki ($ 23.000.000)