Home Shëndeti Kur jeni nervoz, mos konsumoni këto ushqime

Kur jeni nervoz, mos konsumoni këto ushqime

130
0
SHARE

Nëse jeni nervoz, është një listë me ushqime të cilat nuk duhet të konsumohen. Kjo ka të bëjë me kafeinën, alkoolin, sasitë e shumta të sheqerit. Mjekët në këtë drejtim sugjerojnë që të shtohet sasia e frutave dhe perimeve.

Këshillohet që të përfshihen në dietë lëng karotash, perimesh dhe frutas

Ndër ushqimet që duhen konsumuar janë patatet, bananet, domatet dhe pjepri, pasi përmbajnë elementë të rëndësishëm për funksionimin e qelizave nervoze.

Çokollatat dhe të gjithë llojet e ëmbëlsirave, nuk këshillohen, pasi ato shtojnë ndjesinë e acarimit.

LEAVE A REPLY