Home Aktuale Kryeimami Xhemaledin Hasani po qëndron në një vizitë disaditore në diasporë

Kryeimami Xhemaledin Hasani po qëndron në një vizitë disaditore në diasporë

116
0
SHARE

Kryeimami i Këshillit të Bashkësisë Islame të Kosovës në Preshevë, z.Xhemaledin Hasani po qëndron në një vizitë disaditore në diasporë, ku sot vizitoi Shoqatën Kulturore Muslimane të Bayernit, ku dhe u takua me kryetarin e saj z.Mehdi Shahinin.

Kryeimami Hasani e informoi z.Shahinin për aktivitetet e KBI Preshevë, si dhe të dyt u zotuan për bashkpunim të ndërsjelltë në vazhdim, thuhet në njoftimin e Këshillit të Bashkësisë Islame të Kosovës në Preshevë.