Home Aktuale Kreu i BFI-së të Maqedonisë përgëzon i pari Ahmetin për fitoren e...

Kreu i BFI-së të Maqedonisë përgëzon i pari Ahmetin për fitoren e zgjedhjeve

131
0
SHARE

Kryetari i Bashkësisë Fetare Islame në Maqedoni, Sulejman Rexhepi ka qenë i pari që ka uruar me një telegram fitoren e BDI-së në zgjedhjet e djeshme.

Në telegramin zyrtar të dërguar në emër të BFIM-së theksohet urimi në adresë të kreut të BDI-së dhe siç nënvizohet fitorja historike në zgjedhjet e 27 prillit.

sulejman