Home Aktuale Kosovarët në kampet e Francës (Foto)

Kosovarët në kampet e Francës (Foto)

117
0
SHARE

Ditëve të fundit, shumë të rinj, por edhe gra, fëmijë e pleq nga Ferizaj dhe Shtimja, ia kanë mësyrë Evropës përmes Serbisë.

Ata po kërkojnë një jetë më të mirë, mirëpo fotografitë e dërguara në Indeksonline tregojnë pamje të tmerrshme nga kampet ku po qëndrojnë kosovarët.

Fotografitë janë shkrepur në një kamp në Francë. Ky vend është një nga destinacionet kryesore, pasi mendohet se Franca mund t’iu jep leje qëndrimi! Ndërkaq, dihet se asnjë vend evropian më më nuk jep azil për kosovarët.

auto_hekin_11416939060 auto_hekin21416939075 auto_hekin31416939063 auto_hekin41416939065 auto_hekin51416939068 auto_hekin61416939070 auto_hekin71416939073