Home Aktuale Komisioni parlamentar për Arsim nga Kosova takon deputetet shqiptarë nga Lugina

Komisioni parlamentar për Arsim nga Kosova takon deputetet shqiptarë nga Lugina

159
0
SHARE

Përfaqësuesit e Komisionit Parlamentar për Arsim, Shkencë, Teknologji, Kulturë, Rini dhe Sport, pranë Parlamentit të Kosovës , të kryesuar nga drejtuesi i tij, deputeti Nait Hasani, në vizitën e tyre dyditëshe në Luginën e Preshevës kanë takuar deputetët nga Riza Halimin e Shaip Kamberin.
Në këtë takim është biseduar për gjendjen e arsimit shqip në Luginë të Preshevës që po po ballafaqohet me probleme të ndryshme , dhe çështja e njohjeve të diplomave.
Deputetët shqiptarë, kanë kërkuar nga delegacioni kosovarë që kjo çështja njohjeve të diplomave që edhe njëher të inicohet në bisedimet mes Prishtinës dhe Beogradit e Bruksel./Lugina Press/