Home Aktuale KF”Tërnoci” ftohet nga Fc “Kosova Munchen” nga Mynheni për ndeshje miqësore

KF”Tërnoci” ftohet nga Fc “Kosova Munchen” nga Mynheni për ndeshje miqësore

14
0
SHARE

Për nderë të 10 vjetorit pavarsis së Kosovës, klubi futbollistik shqiptar nga Mynheni “Fc Kosova Munchen” i ka bërë ftesë klubit futbollistik “Tërnoci” për një ndeshje miqësore në mes të këtyre dy klubeve që do të zhvillohet më datë 18 shkurt 2018 në Mynhen.
Mbështetjen klubit futbollistik të Kosova Mynhenit për organizimin e kësaj ndeshje dhe qëndrimin dy ditorë të ekipit tonë e mundsuan dhe përkrahën dy persona shumë human dhe sportdashës Lulzim Maliqi nga Konçuli dhe Ilir Sinani nga Rahoveci.
I gjithë stafi dhe lojtarët e klubit I janë mirënjohës organizatorëve për ftesën dhe nderin e madh që ju ka bërë klubit tonë që 10 vjetorin e pavarsis së Kosovës ta festojm së bashku duke zhvilluar edhe ndeshjen vllazërore thuhet në njoftimin e KF”Tërnoci”.