Home Aktuale Kapet drogë në autobusin Maqedoni – Austri

Kapet drogë në autobusin Maqedoni – Austri

219
0
SHARE

Në pikën kufitare Preshevë me Maqedoninë, autoritetet serbe zbuluan një sasi droge në autobusin e linjës Maqedoni – Austri.

Autobusi është me targa të Maqedonisë dhe se po transportonte udhëtarë drejt Austrisë.

Droga u gjet u fshehur në një çantë udhëtarësh, theksoi shërbimi për informim i doganës serbe, duke mos dhënë detaje se cilës kompani i takonte autobusi. Dogana theksoi se informacione të detajuara do të jepen pasi që të kryhen hetimet dhe matja e sasisë së drogës./Ina/.