Home Aktuale Ka ndërruar jetë Almedina Maksuti – Rashiti nga Bujanoci!

Ka ndërruar jetë Almedina Maksuti – Rashiti nga Bujanoci!

66
0
SHARE

Në orët e mëngjesit të sotëm (e mërkure), pas një sëmundje të rëndë, në moshën 29 vjeçare, ka ndërruar jetë Almedina Maksuti – Rashiti nga Bujanoci.
Almedina (Hajrush) Maksuti, ishte juriste me profesion, dhe për një kohë punoi në Prishtinë.
E lindur në Bujanoc, më 26 maj të vitit1987, Almedina rrjodhi nga një familje intelektuale, ku gjithnjë ishin në shërbim të çështjeve kombëtare.
Almedina, shte e martuar në Tërnoc, dhe pas vete ka lënë djalin, Arisin 4 vjeç.

Varrimi i të ndjerës, do të bëhet nesër (e enjëte) pas namazit të ikindisë në Bujanoc.