Home Aktuale “Jashtë bie borë”, premierë në Preshevë

“Jashtë bie borë”, premierë në Preshevë

42
0
SHARE

Të premtën më 8 maj 2015 në shtëpinë e kulturës “Abdulla Krashnica” në Preshevë në ora 20:00 shfaqet premiera “Jashtë bie borë”.
Premiera e shfaqes “Jashtë bie borë” do të jepet të të premtën më 8 maj 2015 në shtëpinë e kulturës “Abdulla Krashnica” në Preshevë nga autori Vincenzo Salemme e në regji të Musa Isufi.
Sipas regjisorit Musa Isufi, teksti i autorit italian Vincenzo Salemme, ngjason me jetën dhe rrethanat e shqiptarëve. Në shfaqje flitet për raportet e tre vëllezërve pas vdekjes të së ëmës, e mbi të gjitha është testamenti i nënës së tyre, që është lënë tek avokati. Në shfaqe luajnë: Gani Veseli, Gjelbri Emini, Ismail Kasumi,Artan Ibishi./Lugina Press/

11200922_10152962175979107_2990465248966791191_n