Home Aktuale Ja si do të jetë moti në ditët e ardhshme në Luginë

Ja si do të jetë moti në ditët e ardhshme në Luginë

10
0
SHARE

Sot mbi vendin tonë ka mbajtur mot i vranët dhe me reshje shiu.

Temperatura më e ulët ishte 4 C , kurse, më e larta e ditës ka arritur në 9 C. Ka fryr erë nga jugu dhe jugperendimi me shpejtesi 1-5m/s.

Sipas Institutit Hidrometeorologjik të rajonit të Pçinjës, për nesër parashihet të mbajë mot me vranësira të pjesëshme dhe me diell.KOHALUGIN

Temperatura më e ulët do të luhatet nga 6C deri 15C, ndërsa ajo më e larta e ditës pritet të arrijë në 19 C. Do të fryj erë nga jugu dhe jugperendimi me shpejtësi 1-4m/s.,

Nga dita e hënë pritet që temperaturat maksimale të arrijnë deri 20 C, kurse të mërkurën do të kemi reshje të reja, jo të një intensiteti të madh.

Sasia e reshjeve në këto ditët e fundit mesatarisht ka arritur 100 litra për metër katror.