Home LIFESTYLE Ja pse femrat jetojnë më gjatë se meshkujt (FOTO)

Ja pse femrat jetojnë më gjatë se meshkujt (FOTO)

104
0
SHARE

Në bazë të të dhënave shkencore gratë janë më të pritura të jetojnë më shumë sesa meshkujt. Sigurisht që shkencëtarët kanë teoritë e tyre se përse ndodh diçka e tillë, por ne po ju paraqesim disa situata të tjetra që edhe mund të ndikojnë.

Më poshtë do të gjeni foto sa gazmore aq edhe për t’u habitur, se si këta meshkujt rrezikojnë në disa raste edhe jetën vetëm e vetëm që të përfundojnë punën e nisur.

Situata të lënë pa fjalë pasi kemi një zotëri i cili e ka lidhur kositësen e barit me një vinç dhe tenton të presë gardhin zbukurues. Disa punëtorë qëndrojnë poshtë një fadrome për të shmangur rrezet e diellit. Kemi disa të rinj që mbajnë një prizë elektrike sipër ujit, apo një zotëri që pi cigare pranë një bombole gazi. Situata të tjera si këto shijojini më poshtë.

1_9965 2_3506 3_4740 4_7041 5_3283 6_5430 7_2934 8_9942 9_2046 10_4016 11_5576 12_1129

LEAVE A REPLY