Home Aktuale Ja çfarë fitoi “Lista Serbe”

Ja çfarë fitoi “Lista Serbe”

139
0
SHARE

Burime të “Zërit” mësojnë se është arritur marrëveshja e  dy partnerët e koalicionit me Listën Serbe që ati ti marrin dy ministri. Ministrin e kthimit si dhe të atë Pushtetit Lokal.

Poashtu ata kanë kërkuar edhe postin e zëvendëskryeministrin gjë me tëcilën nuk dihet ende nëse janë pajtuar Thaçi dhe Mustafa. Nëse janë pajtuar atëherë i bie që LDK të mbetet pa zëvendës kryeministër, pasi që nga PDK, Thaçi nuk do të heq dorë edhe nga ai post.

Ky është kompromisi që e kanë arritur së bashku me PDK-në dhe LDK-në./Zeri/