Home EURO 2016 Italia e çeliktë, dërgon Spanjën në shtëpi

Italia e çeliktë, dërgon Spanjën në shtëpi

288
0
SHARE

Italia e ka eliminuar Spanjën nga Euro 2016, pasi e ka mposhtur me rezultat 2 me 0 në 1/8-n e finales.

Italianët fituan falë golave të Giorgio Chiellinit që shënoi në minutën e 33-të dhe të Griaziano Pelles që vulosi gjithçka në minutat shtesë.

Në çerekfinale, Italia do të përballet edhe me një tjetër superfuqi. Më 2 korrik, Italia luan ndaj Gjermanisë.